Home

Hrušovanské setkání přátel koní a hudby

2003


 
 

A čas nám běží přátelé…

     Je to k nevíře, ale je tomu tak. Na našem Ranči Rolftown v Hrušovanech nad Jevišovkou jsme se sešli dne 16.8.2003 již po třetí, abychom plně vychutnali pohodovou atmosféru programu při Hrušovanském setkání přátel koní a hudby. Tato akce vznikla již před 17 lety a byla určena milovníkům country hudby pod názvem Hrušovanské setkání. Navzdory neúprosnému běhu času a různým problémům přetrvává dodnes, obohacená o ukázky práce s koňmi, country tance dětí, práce s honáckým bičem a jinými atrakcemi.

     Letošní Hrušovanské setkání přátel koní a hudby jsme zahájili otevřením ranče v dopoledních hodinách, kdy děti uvítaly možnost prohlédnout si ranč a zvířátka v minizoo ranče a zejména naši „televizní hvězdu“ pštrosici Emu Nikolu, která společně s nejmladším kovbojem na ranči - čtyřletým Tomáškem - pobavila diváky televize Nova na závěr televizních novin.

     V programu střídavě vystupovaly folkové a country kapely Slunovrat, Benefit a Navzdory. Opravdovou lahůdkou bylo vystoupení Country and western dancing skupiny Masánčata, při němž děti předvedly pod vedením Zdeňka Franka ze Znojma své umění.

     Na hřišti Rolftownu probíhaly ukázky jezdecké dovednosti kovbojů z Jezdeckého areálu Litobratřice, ranče U věčných lovišť Litobratřice a děvčat Alenky a Božky z Rolftownu. V horkém odpoledni se staral o pitný režim koní jejich bílý labrador, který s kbelíkem v zubech chodil pro vodu a přispěl tak k neplánovanému pobavení diváků. Samozřejmostí byly projížďky dětí na ponících a střelba z luků až do pozdních večerních hodin.

     Wabi Daněk společně s Milošem Dvořáčkem a Slávek Janoušek se svým repertoárem dokázali zvednout zúčastněné milovníky country písniček ze sedadel. Rovněž vícemistr Evropy Mistr biče Pavel Kuča z Brna předvedl své umění a svými kousky doslova bral divákům dech…

     V průběhu dne si zájemci mohli také prohlédnout první evropské muzeum Pony Expressu, které dominuje našemu ranči, a na jehož ploše 50m2 jsou veřejnosti přístupné unikátní exponáty založení Čs. Pony Expresu v roce 1985 hrušovanským rodákem Jindřichem Bílkem a jeho činnost v průběhu dalších let. Dále je v něm umístěna poštovní stanice, která demonstruje prostředí poštovních stanic, tak, jak vypadaly v letech legendárních jízd jezdců Pony Expressu v USA.

     Klobouky a různé netradiční doplňky od firmy Lucky Horse bylo možno zakoupit po celou dobu akce. Tradiční „Hledání jehly v kupce sena“ se uskutečnilo v pozdním horkém odpoledni a šťastný nálezce a zároveň výherce mohl hasit žízeň basou piv kvalitního znojemského Hostana. Tak jako každoročně se o žaludky hostů starali fotbalisté z týmu Rolftown Westerners, kteří jsou ve svém kulinářském umění dle mínění návštěvníků ranče naprostou jedničkou. Více jak sto hodnotných cen v tombole vykouzlilo úsměvy ve tvářích šťastných výherců. Mezi cenami nechyběla ani kniha „Jezero ďáblů“ od spisovatele a publicisty Zdeňka Vašíčka – Ďáblíka s jeho vlastnoručním podpisem. Rovněž výstava reprodukcí historických fotografií starého západu našla mnoho diváků, z nichž mnozí s údivem sledovali, jak těžký byl život lidí před více než sto lety.

     Co dodat závěrem? Snad jen to, že proti běhu času jsme všichni bezmocní. Nejsme ale bezmocní proti nudě a šedi všedních dní a můžeme si život kvalitně zpříjemnit, což si myslím, že se při našem Hrušovanském dni přátel koní a hudby podařilo.

     Úplně na závěr, ale ne v poslední řadě, spíš naopak v první řadě, bych chtěl poděkovat všem kamarádům, účinkujícím, divákům a hlavně sponzorům, bez kterých by to skutečně nešlo. Ze sponzorů jsou to zejména město Hrušovany nad Jevišovkou, pivovar Hostan Znojmo, rádio Blaník Znojmo, Cukrovar Hrušovany, Zdeněk Vašíček – Ďáblík Ostrava, Lumis Hrušovany, Obchod Staněk Hrušovany, Gastvín s.r.o. Hrušovany, Obuv Ilona Hrušovany, Stavebniny Makrovský Hrušovany, Pneuservis Hoňka Hrušovany, Zenza Hrušovany, Agrocentrum s.r.o. Hrušovany, Čermák výroba a oprava obuvy Hrušovany, Pekárna Grones Hrušovany, Autoservis Horák Hrušovany, Fips Spišiak Hrušovany, G+M s.r.o. Hrušovany, Autofrc Hrušovany, Povoznictví Kaše Brno, Práce s autojeřábem Chuděj Hrušovany a dalším.

 

Rolf - Rolftown léta páně srpen 2003

 

Několik fotografií k nahlédnutí:

 

Jehla v kupce sena se těžko hledá...Wabi Daněk a Miloš DvořáčekMasánčata v akciMistr biče Pavel Kuča

Skupina BenefitSlunovrat ve třechSlávek Janoušek se spoluhráčem