Home

Hrušovanské setkání přátel koní a hudby

2007


 

Tak jsme se znovu Setkali!

Rok se sešel s rokem a Setkání je opět tady a jako každý rok s bohatým programem pro každého.

     Tak by mohl znít reklamní slogan třeba na plakátech nebo v médiích, ale co vlastně tato věta říká? Každý si může představit bohatý program jinak, a tak jen ti, kteří se Setkání letos zúčastnili, mohou vyprávět co všechno viděli a slyšeli. Já jsem tam byl, všechno jsem viděl a slyšel a tak vám můžu vše popsat. Ale nebudu sem psát žádná fakta, ale jen to, co se skutečně stalo!
     Ale teď již vážně – stručně řečeno, Setkání proběhlo i přes opětovnou nepřízeň počasí a na tvářích zúčastněných byla po celou dobu vidět jen dobrá nálada. Nestručně řečeno - o dobrou náladu dětí se postarali divadelní ochotníci z Western theatre of Rolftown, kteří jim připravili tradiční dovednostní soutěže a projížďky na koních a jim i jejich rodičům pak New face western sitcom „Chilli Fazulci z Rolftownu“, autorskou komedii Jarka Lokose s vtipnými dialogy, pěknými hereckými výkony i kaskadérskými prvky. Divadelníci také pomohli při prohlídkách evropských unikátů - muzeí Buffalo Billa a Pony expressu, v němž letos nově přibyla expozice starých psacích strojů.
     Jak bylo psáno v programu, Marty předvedl své umění s koltem a bičem a pěkně se u toho zapotil (ne že by to byla taková dřina, ale  - to v programu nebylo – selhal mu bič a tak jej musel opravovat, aby mohl svou show dokončit). Potlesk diváků si zasloužil a zbyly mu dokonce i síly na to, aby se pokusil „vyfouknout“ ostatním hledačům jehlu z kupky sena v tradičním to souboji bez pravidel „Hledání jehly v kupce sena“. Ale v těžké konkurenci asi dvaceti žíznivců nakonec zvítězila žena, která jehlu (díky největší žízni ze všech) našla a získala tak basu piva Hostan. To se jí to pak poslouchaly kapely!
     Že se kapely líbily potvrzoval potlesk jejich posluchačů a do červena rozpálené tváře těch, které hudba svedla k tanci. Ať už Chat botté z Olomouce, nebo Veget z Prahy, Yantar z Břeclavi, brněnských Deset Pohledů nebo Jarek Lokos – vše krásná muzika a příjemné vystoupení. Spolu s tmou se do hraní kapel vložila i skupina BaaTor ze Znojma, která hrála také, ale na nervy diváků svou ohňovou show. Souboje, plivání ohně, žonglování s hořícími loučemi – opravdu nádherné a dech beroucí představení!
     Až pozdní noční hodiny ukončily Setkání, v pořadí už jednadvacáté. Na tom, že v jeho účastnících nechalo příjemnou vzpomínku měl zásluhu i zvukař Ludvík Vala, kterému tímto jménem pořadatelů za jeho profesionalitu moc děkuji. Dík ale patří i lidem, kteří takzvaně stojí v pozadí – rodině, příbuzným, kamarádům a všem těm, kteří nezjištně Setkání pomáhají a o jejichž pomoci třeba ani nevím. Kolik práce a času zorganizování hudebního festivalu stojí vědí jen jeho organizátoři a kdo si to nezkusil neví, jak příjemnou odměnou jim je pohled na spokojené tváře účastníků. K tomu, aby vůbec někdo mohl být spokojen, pomohlo zejména Město Hrušovany nad Jevišovkou, firma Obchod Staněk Hrušovany nad Jevišovkou, Marty´s saloon Hrušovany nad Jevišovkou a autobazar BM auto Mikulov, za což jim posílám velký DÍK!

 

     Šerif Rolf Staněk, L. P. 9.8.2006

Lépe jednou vidět, jak stokrát číst...

DivadelníciPoslední poklonaHledání jehly v kupce sena (seno nebylo, nahradila ho sláma)Chat bott銝astná nálezkyně jehlyJen tak fotka...
Skupina VegetBaaTor a ohně...Ještě BaaTor... a do třetice BaaTora ještě jednou...Yantar
Deset pohledůJarek Lokos jako třešnička na dortu

 

 

Takhle vypadaly přípravy:

- A už tu máme opět srpen  (14.) a já už mám v Setkání celkem jasno. Mrkněte na přiložený plakát, tam jsou všechny doposud známé informace, ale jak bývá dobrým zvykem dodat - změna programu vyhrazena... Já jen doufám, že změny v programu budou jen k lepšímu, pokud vůbec nějaké budou. Plánuji ještě nějakou parádu, ale to se uvidí až na místě. Každopádně dorazit by měly skupiny Deset pohledů, Chat Botté, Veget band, písničkář Zdeněk Patočka, skupina Yantar a jelikož díky počasí vloni nehrál Jarek Lokos, tak se uvolil letos udělat svůj malý recitálek. Samozřejmě ale také bude hrát a to v úplné žánrové novince - New face westernu ve hře "Chilli Fazolci z Rolftownu" v podání Western theatre of Rolftown pod jeho taktovkou. Už se těším!

Rolf, šerif Rolftownu